יעוץ ביוגרפי

חקירת האירועים, קטנים כגדולים, מאפשרת לנו להבין את המיוחד בחיינו, ולהפוך כל כאב למודעות חדשה. היעוץ הביוגרפי הינו מקצוע טיפולי שהתפתח בסוף המאה שעברה ממדע הרוח האנתרופוסופי.

תחום זה התפתח במקביל לשינוי שעברה הפסיכולוגיה מענף טיפולי פסיכולוגי – לתרפיה רוחנית, העוזרת לאדם לגלות את משמעות חייו.

האנתרופוסופיה בכלל והביוגרפיה בפרט, הן דרך חדשה הנשענת על ידע עתיק המותאם לשלב ההתפתחות בו נמצאת האנושות כיום. זוהי דרך המשלבת עבודה הכרתית יצירתית ועבודה רגשית הנשענת על הידע הרוחני.
העקרון המכוון את היעוץ הביוגרפי הוא התפתחות האדם היחיד, בהקשר לגורלו (ייעודו) ולחברה הסובבת אותו, וזאת מתוך הנחה שהתפתחות רוחנית מובילה לריפוי נפשי ולשינוי.

היעוץ הביוגרפי משמש כדרך לההתפתחות אישית, גם כקורסי העשרה לשעות הפנאי –  וגם כמקצוע לאנשים המחפשים שינוי קריירה בחיים.

 

סיפורי חיים – דפוסי החיים שלנו ומשמעותם

האדם המודרני שרוי בניכור עם קיומו, ניכור שמקורו בכך שקיום זה איבד את משמעותו ונעשה לרצף של אירועים מנותקים, שאינם מאוחדים בשלמות המעניקה להם הרמוניה ומשמעות.
היעוץ הביוגרפי עוזר לאדם להבין ולהרגיש שבתשתית האירועים השונים והמשברים הפוקדים אותו ישנה חכמה מכוונת, השוזרת את כלל האירועים היחידים למארג קוהרנטי אחד, בעל משמעות וכיוון.
בתשתית היעוץ הביוגרפי קיימת ההנחה שההתפתחות האישית של האדם אינה מסתיימת אף פעם, וכל שלב בחייו הוא פוטנציאל להתפתחות ולמודעות נוספת, ללקיחת אחריות על עצמי ועל העולם הסובב אותי, תוך כדי הכרת העצמי, הגורל והייעוד.

סוד הגילאים והשביעונים

בכל שלב של החיים מתפתחים באדם כישורים אחרים ואיכויות פיזיות, נפשיות ורוחניות בהתאם. ביעוץ הביוגרפי אנו לומדים לקרוא את מפת החיים שלנו על פי הגילאים השונים המכונים – גילאים מכוננים, ועל פי תקופות של שבע שנים (שביעונים),  בהן החוקיות ההתפתחותית משתנה, והיחס שלנו כיועצים משתנה בהתאם. אב התופעה של היעוץ הביוגרפי הוא משבר אמצע החיים, וההיפוך המתרחש בעקבותיו.

התפתחות התודעה העצמית-רוחנית

ההתפתחות האנושית היא התפתחות התודעה – מתודעה ילדית, חלומית אחדותית, לתודעה נפרדת, אינדבידואלית. האדם נוצר בדמות הקוסמוס. כמו באדם, הגדל מילדות לבגרות ולאחר מכן לזקנה, גם העולם עבר שלבים שונים בהתאמה. הכרת החוקים האוניברסאליים, מאפשרת לנו להכיר את עצמנו לעומק.

לחצו כאן לכניסה לדף הקורסים והסדנאות שלנו

עגלה עם סוסים ליזבט

                                                                        מסע החיים