אודות בי”ס ‘כחותם’

בעידן המטריאליסטי – בו רק הציווי לאושר ולעונג עומד כנר לרגלי האנשים, ובו החיפוש הנואש אחר האושר מגיע גם לחדר הטיפולים, בית הספר ‘כחותם’, על מוריו ותלמידיו, שם את החיפוש אחר האמת על מהות החיים ואודות עצמנו בראש מעייניו, ובכך הוא ממשיך את משנתו של דר’ רודולף שטיינר – המורה הרוחני של האנתרופוסופיה, אשר הגדיר את תקופתנו, כתקופה בה ניתן לדעת את האמת הרוחנית-נפשית אודות האדם והגשמתו בעולם, אליה ביכולתו של כל אחד מאיתנו להגיע.
דווקא בתקופה שלנו, שבה האדם המודרני חי בקצב מטורף ותובעני, חוזרת ומתעוררת השאיפה הקמאית למענה שלם לשאלות, בהן מתחבט הפרט, בדרכו להגשמה עצמית:
מי אני? מהו ייעודי בחיים? מה פשר המצוקות והמשברים שלי, הכאב והסבל, וכיצד ניתן לגייס אותם לצורך התפתחות וגדילה? מה משמעות קשרי עם בני האדם, של חוויות הילדות שלי, האם אני זקוק לשינוי מקצועי? מה בין קריירה לייעוד?  האם יש קשר בין גוף-נפש- ורוח? כיצד אשתחרר מכל המעיק עלי ואצעד לעבר חיים שלמים ומספקים יותר?

בית ספר ‘כחותם’ נפתח כדי לתת מענה לצרכים הרוחניים והנפשיים הקיימים בעומק לב כולנו, ומציע דרך חזרה אל מהותנו האמיתית, דרך הביתה להגשמה ולשמחה.

צוות המורים מורכב מאנשים שהחיפוש אחר האמת, הנכון והטוב, היא נר לרגליהם, המקדישים את חייהם לעבודה עצמית ועזרה לאחרים.
דבר נוסף המייחד את בית ספרנו הוא, שהעבודה התרפויטית הינה עבודה תודעתית, נפשית-רוחנית אקטיבית, המכוונת אל כל כוחות הנפש והתודעה של האדם – גוף, נפש ורוח, על מנת להעניק לו כלים לעבודה עצמית, המעצימה את כוחותיו ואת אישיותו. בעבודה הביוגרפית אנו שמים דגש על חקירה עצמית, תוך חיבור ליושר, לאומץ וכנות. עבודה זו מאפשרת לאדם לעבור התעלות רוחנית, המשפיעה בתורה על מבנה הנפש שלו, ומסייעת לו להתפתח ולהגיע בהדרגה לשלמות הולכת וגוברת כישות אנושית-רוחנית, ולהבין את הקונסטלציה המשפחתית שלו, מערכות היחסים בחייו, בחירת המקצוע, הייעוד והגורל האישי. פרי עבודה זו הוא החסד ההולך ומתגלה בחיים יותר ויותר.

מי הם התלמידים בבית הספר?

התלמידים הם אנשים המעוניינים בהתפתחות אישית ורוחנית, אך גם אנשי מקצועות טיפוליים (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ומקצועות אלטרנטיביים), המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפוליים שלהם.

הלימוד נעשה בקבוצות קטנות, המאפשרות עבודה אישית מעמיקה.

מסלולי הלימוד  וסדנאות המוצעים בבית ספר “כחותם”:

מסלול הכשרה – מסלול תעודה המוכר ע”י הפורום הבינלאומי להכשרת יועצים ביוגרפים, בית הספר הגבוה למדע הרוח מאת ר. שטיינר, דורנך שוויץ.

זהו מסלול מלא להכשרת יועצים ביוגרפים- 3 שנים + שנת סטאז’

קורסי העשרה להרחבת הידע האישי – לשעות הפנאי, לשנת שבתון, לגמול השתלמות, לרכישת כלים טיפוליים חדשים, ועוד.

מסלול זה נועד להרחבת הכלים הטיפוליים דרך ארגז הכלים הביוגרפיים, להתפתחות אישית ולמסע ביוגרפי למציאת חוט השני בחיים.

קורס מקוון – ללמוד מהבית

אפשרות ללימוד חוויתי מבלי לצאת מהבית, קורסים למתחילים ולמתקדמים, בליווי יועץ ביוגרפי מוסמך.

סדנאות והרצאות על מהות החיים

הרצאות חד פעמיות לקבוצות על נושאים הקשורים לאנתרופוסופיה ולביוגרפיה : פרשנות נכונה ופרשנות לקויה לאירועי גורל, מסע החיים על פי מדע הרוח האנתרופוסופי, אתגר אמצע החיים, טמפרמנטים, קרמה וחיים חוזרים ,סבל בעידן המודרני ועוד… ניתן להזמין הרצאות לקהלים השונים – אנחנו נבוא אליכם.

סדנאות סוף שבוע בנושאים שונים (פרטים נוספים בקורסים וסדנאות)

כנס בית ספר – נערך שלוש פעמים בשנה, וזוהי הזדמנות להכיר את עבודתנו כקהילה-רוחנית, ולהתוודע לידע הביוגרפי-אנתרופוסופי.

יעוץ ביוגרפי אישי

ניתן לקבל יעוץ ביוגרפי אישי על ידי בוגרי בית ספר כחותם. רשימת בוגרים, מספרי טלפון ומיקום גיאוגרפי ניתן למצוא בקטגוריה בית ספר ‘כחותם’.

עבודה בקהילה – מורים והורים

עבודה ביוגרפית- סדנאית, עם קהילת המורים  וההורים, בחינוך האנתרופוסופי בפרט, ובחינוך הרגיל בכלל.

בתים

                                                              צמיחה והגשמה עצמית