פורום – ‘שמני כחותם על לבך’

זוהי הזמנה לשיח על מהות החיים, על שאלות העולות אצלכם/ן ויכולות לקבל מענה דרך הידע הרוחני האנתרופוסופי, על דברים שעל לבכם/ן כתוצאה מתהליך ההתפתחות שלכם, ואתם רוצים/ות לחלוק עם החברים בקהילה הנהדרת שלנו. אנחנו פותחים את הפורום הזה עבורנו – שנוכל לשוחח האחד עם השני/ה. נתחיל, ונראה לאן נושבת הרוח…

באהבה, אורנה בן דור וצוות ‘כחותם’

מה המוטיבציה שלי כמ...
 
Notifications
Clear all

מה המוטיבציה שלי כמטפלת ויועצת ביוגרפית?


יעל ערמוני
(@vili-armony)
New Member Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 1
Topic starter  

אחת השאלות שעליהן אני מהרהרת לעיתים קרובות כיועצת ביוגרפית וכמדריכה של יועצים אחרים היא  - מה המוטיבציה שלי בתוך הטיפול, או יותר נכון האם יש לי מוטיבציה? אחד התנאים להתאמנות והתפתחות רוחנית, עליהם מדבר שטיינר בספרו 'כיצד קונים דעת העולמות העליונים' הנו: 'לעשות את העבודה הרוחנית מבלי לצפות לתוצאה'. בתקופתנו החומרנית, בה כל דבר נמדד על-פי 'מבחן התוצאה' ו'הרווח המידי' זה בכלל לא קל לסגל דרך מחשבה כזו... אך אני מוצאת שזה מאוד חשוב.

כאשר יושב מולי מיועץ, אני משתדלת לפנות את עצמי לגמרי ממחשבות, שאיפות, מוטיבציות וציפיות - בכדי שהוא יוכל להביא את עצמו באופן מלא ונקי ובכדי שנוכל לצאת יחד למסע של גילוי. ברגע שהמטפל יושב בחדר הטיפול ועסוק בעצמו, בשאלות כמו:'האם אני מטפל טוב?', 'האם המטופל שלי מתקדם?', ואפילו 'האם הצלחתי לעזור למיועץ שלי?' הוא אינו מפנה מקום לרוח להיכנס, והוא אינו מותיר חירות מלאה למיועץ שלו להיות במשבר, להתקדם בקצב שלו, להיות לגמרי במרכז של התהליך.

קל להגיד, וקשה לעשות...לא קל לוותר על הציפיות והמוטיבציות שלנו, לא קל להיות לגמרי בשירות של הרוח ושל התהליך, אני מוצאת שזה מקום שאני חייבת לבדוק את עצמי בו שוב ושוב. ואתם?

אשמח לקבל תגובות ומחשבות שלכם בנושא - כיועצים, מיועצים, או סתם אנשים חושבים...

באהבה, יעל  ערמוני


Quote
correfohudd
(@correfohudd)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

ReplyQuote
reerspeadunmann
(@reerspeadunmann)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

ReplyQuote
loachangaca
(@loachangaca)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1

ReplyQuote
Share: