26.3.20 – לימוד יומי

לצפייה בווידאו של הלימוד לחצו כאן

עיקרי הלימוד:

אני נושא/ת בתוכי שקט / ר. שטיינר

אני נושא/ת בתוכי שקט

אני נושא/ת בתוך תוכי

כוחות שיחזקו אותי

כעת אהיה חדור/ה

בחומם הזוהר

כעת אמלא עצמי

דרך הנחישות של כוחות רצוני

ואחוש את השקט

שוטף את כל הוויתי

כאשר דרך חתירה מתמדת

אני נעשה/ית חזק/ה

למצוא בתוך עצמי

כוחות של רוגע פנימי.

במפגש השישי שלנו דיברנו על הפחד, הפחד שאנחנו פוגשים בעקבות משבר הקורונה. דיברנו על כך שהפחד העמוק שיושב מתחת לכל הפחדים הינו פחד המוות, הפחד שלנו נובע מכך שאנחנו מזוהים עם הקיום הפיסי, נדמה לנו שיחד עם המוות של הגוף הפיסי גם אנחנו ניעלם. אילו היינו זוכרים ש"האני" שלנו הנו בעל מהות רוחנית נצחית שלובשת צורה ופושטת צורה, לא היינו פוחדים כל-כך.

הקורונה מפגישה אותנו עם חוויה של חוסר אונים, כל הדברים שהתרגלנו להישען עליהם מתערערים. כאשר אנו חווים חוסר אונים אנחנו נוטים לנסות להחזיר את המצב לקדמותו דרך שליטה.

אבל האמת היא שאין לנו שליטה, אין לנו שליטה על כל הדברים החיצוניים, אין לנו שליטה כמה אנשים ימותו מהקורונה, אין לנו שליטה כמה זמן נידרש להיות סגורים בבית, אין לנו שליטה מי יהיה ראש הממשלה הבא ואם בכלל תהיה ממשלה ומה ההחלטות שהוא יקבל עבורנו.

ועל כן הנסיון להגיע לשליטה במה שאיננו שולטים בו רק מעכב אותנו, מונע מאיתנו תנועה והתפתחות. מה אנו נדרשים לעשות? בדיוק את הפעולה ההפוכה, במקום לנסות לשלוט לוותר על השליטה, להסכים לעבור דרך הפחד, להיכנע לחוסר האונים, להסכים למות, אז נוכל למות ולהתהוות, אז נוכל לצאת לחירות. הסכנה האמיתית, אינה המוות הפיסי, יש דברים גרועים בהרבה מהמוות הפיסי, האיום האמיתי שממנו עלינו לפחוד הוא המוות של הרוח, של הנשמה, אובדן האנושי, אובדן החירות האנושית, ההשתלטות על האני שלנו, על המחשבה שלנו. ועל כן יותר מהכל אנו נדרשים לחזק את האני שלנו.

ויקטור פרנקל בספרו הנודע –  'האדם מחפש משמעות' – הוכיח על בשרו כי האדם יכול להיות בחירות בכל מצב אם הוא שומר על המרכיב האנושי – 'האני' שלו. לשם כך נדרש להסכים להיות בחוסר אונים ובחוסר שליטה.

המפגש עם הפחד – נחווה כמשהו הבא אלינו מבחוץ, אבל שם מסתתר הדבר שאנו אמורים לפגוש קרמתית. במפגש עם הפחד שבתוכנו, לא זה שבחוץ, נוכל לגלות גם את הרוע שלנו, כי זה הדבר המפחיד ביותר עבורנו, הוא כביכול נמצא בחוץ אבל למעשה אנו פוחדים כל-כך כי הוא נמצא בתוכנו.

print