ב' בתשרי ה'תשפ"ב, 08.09.2021

"על חטא שחטאנו לפניך ביצר הרע"  מתוך התפילה ליום הכיפורים

נוכל לשאול: וכי יש חטא שאינו נובע מיצר הרע? והתשובה היא: שהחטא הוא שבכלל חשבנו שמה שבא עלינו, נובע מיצר הרע, כלומר – מכוחות הנגד. שהרי אם אנחנו אומרים ומאמינים שהוא אחד, ושאין עוד מלבדו – אז איך זה שפתאום נכנסות ישויות נגד לתוך הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו?

חבר שחולה בפיברומיאלגיה אמר לי שהוא בטוח שכוחות הנגד הם שפועלים נגדו, על מנת להסיט אותו מהדרך שלו.

לא מזמן, אחד מהמיועצים שלי הביע חשש שישויות האסטרליות מסתובבות בביתו וגורמות לנזקים חמורים, לו ולבני ביתו. עניתי לו שהוא יכול לגרש את הישויות האלו והוא שאל איך:  אמרתי – תפסיק להאמין בהן! 

ישויות הנגד לא יכולות לגבור על האני הרוחני של האדם. אין להן כניסה לשם. לכן, אם אני מפסיק/ה להאמין שאני נרדפ/ת על ידן, ושהן השתלטו על החיים שלי, אני לוקח/ת שוב שליטה על החיים שלי, ומחזק/ת את האמונה שלי שהכל קורה נכון, שיש השגחה אישית, ושאם קשה – הדבר היחיד שאני צריכ/ה זה להמשיך ולחזק את האמונה, אפילו במצבים שמאיימים להוריד אותי בייאוש לתהום.

ללכת באמונה מעל הדעת, שמכונה גם: שכל עליון – ולומר לעצמי שגם אם אני לא מבינ/ה כרגע מה קורה פה, הכל יתבהר עם הזמן, והכל זה רצונו להטיב עם נבראיו.

"האדם צריך להשתדל ללכת תמיד בדרך, שהוא דבוק בו יתברך. כלומר, שכל מחשבותיו יהיו בו ית'. היינו, אם אפילו שהוא נמצא במצב הכי גרוע, שאי אפשר להיות ירידה יותר גדולה מזו, אל יצא מרשותו ית', כלומר שיש רשות אחרת, שלא נותן לו להכנס להקדושה, שבידו להטיב או להרע. פירוש, שאל יחשוב שיש ענין כח של ס"א (סיטרא אחרא, הצד האחר), שהיא לא נותנת לאדם לעשות מעשים טובים וללכת בדרכי ה', אלא הכל נעשה מצד ה'. (…)

וזהו כמו שאמר הבעש"ט (הבעל שם טוב), שמי שאומר שיש כח אחר בעולם, היינו קליפות, האדם הזה נמצא בבחינת "ועבדתם אלוהים אחרים". שלאו דוקא במחשבה של כפירה הוא עובר עבירה, אלא אם הוא חושב שיש עוד רשות וכח חוץ מה', הוא עובר עבירה. ולא עוד, אלא מי שאומר שיש לאדם רשות בפני עצמו, היינו, שאומר אתמול הוא בעצמו לא היה רוצה ללכת בדרכי ה', גם זה נקרא עובר עבירה של כפירה. כלומר, שאינו מאמין, שרק הבורא הוא מנהיג העולם."

מאמר מתוך  'שמעתי' – הרב ברוך אשלג

מאחלת לכולנו גמר חתימה טובה; ושיהפכו הזדונות לזכויות!

print