הצו הקרמתי והגשמתו ההכרחית

תמונת הנושא של הספר

הצו הקרמתי והגשמתו ההכרחית

הכריכה האחורית:

במסע לאחר המוות אנו מביטים לאחור על חיינו, ומתוודעים למעשים שלנו באופן אובייקטיבי, לנזק שהם גרמו לאחרים ולנפשנו שלנו. ערכנו עולה או יורד בהתאם למעשים שעשינו. שם מתפתח בנו הרצון העז לתקן את המעשים שעשינו ולפצות עליהם – על מנת לרכוש שוב את הערך שאבד לנו.

"כל הכאבים הפוגשים אותנו, וכל סבל הנמצא בדרכנו, הם מסוג כזה שחוסר שלמותנו חיפשה אותם. למעשה, החלק הגדול ביותר של הכאב והסבל מתבקש מתוך חסרונותינו, אותם הבאנו מהתגשמויות קודמות. ומאחר שחוסר שלמות זה מצוי בתוכנו, מצויה ישות חכמה יותר בתוכנו שבוחרת את הדרך אל הכאב והסבל."

שטיינר, 'הלך רוח בסיסי מול הקרמה', וינה 1912

זהו הצו הקרמתי.

ההקדמה לספר:

ספר זה הוא פרי השתתפותי בסדנאות הביוגרפיה של מר צבי בריגר ז"ל, ופרי העברתם לתלמידיי. משנת 2011, החל בריגר (1933-2020), יועץ ביוגרפי וחוקר רוחני, להעביר את הידע האנתרופוסופי-ביוגרפי מיסודו של דר' ר. שטיינר. ידע זה, שנרכש במהלך שנים רבות, הועבר דרך סדנאות מעוררות השראה ויצירתיות, בהן נתן לו פירוש והוסיף עליו מפרי מחקרו.

לאחר מספר פעמים בהן העברתי בעצמי את הסדנאות לתלמידי בית הספר 'כחותם' ליעוץ ביוגרפי-אנתרופוסופי ולעבודת הביוגרפיה והקרמה, החלטתי לערוך את החומר, להוסיף עליו משלי, ולהוציאו לאור כספר בשם 'הצו קרמתי והגשמתו ההכרחית' – מתודולוגיית עבודה ביעוץ הביוגרפי-אנתרופוסופי. הספר מיועד לתלמידי מדע-הרוח, יועצים ביוגרפים, אנשי חינוך וולדורף, רופאים אנתרופוסופים, מטפלים במקצועות השונים, ואנשים המעוניינים בהתפתחות רוחנית על פי מדע-הרוח האנתרופוסופי בראי הביוגרפיה.

הספר עוסק באחד הנושאים החשובים ביותר בעבודת הביוגרפיה – הקרמה, ונשען על ידע הקרמה והחיים החוזרים ששטיינר הביא לעולם בתחילת המאה ה-20. לדבריו, ידע זה הוא הידע החשוב ביותר האמור להתחדש בזמננו, על מנת שהאנושות תמנע מליפול למלתעות המטריאליזם, ותוכל להמשיך בהתפתחותה הנכונה.

הספר הינו בן 200 עמ'. הספר מכיל 8 פרקים שבסיום כל אחד מהם שאלות – מיידע למתודת עבודה, המיועדות לחקירה ביוגרפית קרמתית של הקורא.

הספר נלמד במסגרת לימודי ההכשרה בשנה א' ומלווה בקורס מקוון. תנאי בסיס לרכישת הספר הינו השתתפות בסדנא – הצו הקרמתי והגשמתו.

print

מחבר: אורנה בן דור ע"פ צבי בריגר

מחיר: 80 ש"ח

להזמנות: https://bit.ly/3kXea4E