מחלות בריאות ומחלות גורל

בדרך כלל אנו נוטים לחשוב כי 'מחלה', היא ההיפך מבריאות, אולם, בזכות מיכאלה גלוקלר למדנו כי קיימות גם 'מחלות בריאות', שנועדו לחסן אותנו ברמה הגופנית, הנפשית והפיסית, בהתאם לשלב החיים בו אנו נמצאים.

שלוש קבוצות של מחלות 'בריאות'

יש לנו 3 קבוצות של מחלות בריאות – 'מחלות חכמות', 'מושלמות', 'נחמדות' שלכולנו יש, ואנו אפילו לא חושבים עליהן.

מערכת חיסונית ראשונה: מחלות שנועדו לחזק את המערכת החיסונית הפיזית: נורמלי מאוד שבתחילת חיינו, אנו מקבלים חום, דלקת, שיעול וכו'… על מנת לחזק את המערכת החיסונית שלנו. כך שניתן לראות דלקות אקוטיות נורמליות –בשירות הבריאות, בשליחות מערכת חיסונית ארוכת-חיים.

מערכת חיסונית שנייה: מחלות שנועדו לחזק את המערכת החיסונית הנפשית: לקבל חום מעבר לגיל 20 זה לא בנורמה. אבל מה שנורמלי בין 20-45 זה שיש לנו – הפרעות שינה, תאבון, תפקוד, הפרעות פסיכוסומטיות. המקור – רגשי, אבל האפקט, ההשפעה נראה בגוף. הנפש עדיין לא מחוזקת מספיק. הנפש זקוקה ל'דלקות' האלו על מנת ללמוד לפתור בעיות בחיים!

מערכת חיסונית שלישית: מחלות המחזקות את מערכת החיסון הרוחנית:

מגיל 45 והלאה, מגיעות הפרעות מקבוצה שלישית– ההפרעות הכרוניות. אין אדם זקן שאין לו בעיה כרונית כלשהי. לחץ-דם, בעיות כתף, בעיות- גב, בעיות-קיבה, כך שיש לנו משהו, אנו יודעים שלא יעבור… זה החבר הטוב ביותר שלנו כעת, עד הסוף… אנו יודעים שגם הגוף שלנו יום אחד יתפרק. ואז אנו חשים בקריאה של המחלה הכרונית למערכת-חיסונית רוחנית. האם אני יודעת מי אני כאשר הגוף שלי מתפרק? האם אני יודעת שהנפש שלי תמשיך לחיות כאשר גופי ימות? האם יש לי מקור רוחני עבור הנפש שלי, להאיר אותה, לגרום לה שמחה. האם יש לי משהו רוחני להשראה על הנפש? או האם אני תלוי בגוף לחלוטין? וכאשר גופי  עוצר – הכל עוצר?

ולכן, % 85-80 מהמחלות הינן נורמליות – לא מהוות בעיה כלל.

מחלות מסוג אחר הן המחלות 'הבלתי-נורמליות'

 

מחלות גורל

בניגוד למחלות 'הבריאות', קיימות גם מחלות שאינן שייכות לנורמה, אילו הן מחלות גורל – מחלות גנטיות למינהן, סרטן בגיל צעיר, מחלות חום בגיל מבוגר, מחלות ניווניות בגיל צעיר ועוד'. אלו הן מחלות הקשורות לגורל האינדווידואלי של האדם, שניתן להבינן רק מתוך התנאים האישיים של גורלנו. וכך אנו אינדיבידואליים ייחודיים, לכל מחלה אישית יש מסר לאדם החולה בה, אף אם המחלה זהה אצל שני אנשים.

 

בסדנא עם מיכאלה נעמיק בנושאים אלו ונושאים רבים אחרים הקשורים לביוגרפיה, קרמה ורפואה, לפרטים והרשמה לחצו על התמונה.