קורס – סוד הגורל והחופש – תכנית המפגשים

הקורס יתקיים בחודשים מאי – יוני 2017, ברח' בית אל 3, חיפה.

בימי שני בין השעות 16:00 – 21:00.

תאריכי המפגשים: 8/5, 15/5, 22/5, 29/5, 5/6.

מחיר הקורס:1,000  ₪.

 

'הכל צפוי והרשות  נתונה' – חז"ל.  בקורס זה נלמד להבין מדוע יש נושאים בחיינו, עימם אנו נפגשים שוב ושוב ללא יכולת בחירה – לא פעם בכאב וחוסר אונים – והיכן בכל זאת טמונה היכולת שלנו לבחור, והאפשרות שלנו להתפתחות ולחירות.

מנחות הקורס: אורנה בן דור, מייסדת ומנהלת בית ספר 'כחותם', חוקרת ופורצת דרך בתחום הביוגרפיה והאנתרופוסופיה. יעל ערמוני, יועצת ביוגרפית ומטפלת באמנות ותיקה, מורה ומדריכה בבית הספר. את הקורס תלווה כאסיסטנטית מיכל בן דוד, תלמידת בית הספר הנמצאת בשנת הסטאז' שלה.

מפגש ראשון – 8/5/17 – המפגש יכלול – פתיחה והיכרות, הרצאת מבוא בנושא שאלת הגורל והקרמה בראי האנתרופוסופיה. אינקרנציה ואקסרנציה – ההתגשמות עד אמצע החיים והחיבור המחודש לרוח החל מאמצע החיים.

מפגש 2 – 15/5/17 – במפגש נבין את המושגים – סימפטיה ואנטיפתיה כאיכויות הקיימות בנפש האדם, כיצד הן משתנות במהלך החיים ומהו תפקידם המשתנה בהתפתחות הרוחנית. וכן נלמד כיצד הופכת האנטיפתיה לקונספט – חשיבה מתה, וכיצד אנו יכולים לשוב ולהתחבר למקור, לרגש החי ולחשיבה החיה.

מפגש 3 – 22/5/17 – המפגש יעסוק בנושאים רקפיטולציה – חזרה בתמצית על חיים קודמים וקומפנסציה – הגמול/התוצאה של מעשינו בחיים קודמים וכיצד היא באה לידי ביטוי בחיים אלו ומאפשרת לנו שינוי ותיקון. כמו כן, נלמד כיצד לזהות ולהכיר את 'הישות החבויה בנו'.

מפגש 4 – 29/5/17 – במפגש זה נלמד על המושג החשוב של  'האגואיזם כחרב פיפיות – ונתמקד בשאלת המוסר בחלק הראשון של החיים ובחלק השני של החיים – נבין את תפקידו וחשיבותו של האגואיזם בהתפתחות האדם בחלק הראשון של החיים, את המחיר והסכנות הקיימות באגואיזם והאפשרות להתמיר אותו בחלק השני של החיים.

מפגש 5 – 5/6/17 – 'הצו הקרמתי והגשמתו' – בשיעור זה נלמד כיצד בא לידי ביטוי הצו הקרמתי, החוזר לאורך חיינו, עד גיל 21, כיצד הוא שב ומופיע בהמשך חיינו דרך 'הגשמה קרמתית' וכיצד אנו יכולים בהדרגה, החל מגיל 42, ויותר ויותר לקראת גיל 49, לקחת עליו אחריות ולהגיע לחירות, דרך עבודה מודעת והתפתחות רוחנית.

*המפגשים ילוו בהתבוננות, הבנה  ותרגול דרך הביוגרפיה האישית של המשתתפים, עבודה בזוגות והתנסות אמנותית.

* הקורס ילווה בספרה של אורנה בן דור, 'הצו הקרמתי והגשמתו' המבוסס על מחקרו של היועץ הביוגרפי וההוגה צבי בריגר.

למידע נוסף ושאלות מוזמנים ליצור קשר: יעל ערמוני – 052-5347926, מיכל בן דוד – 055-2272698